تلفن تماس : 09172009120

سوییت مبله در شیراز ، منزل مبله در شیراز ، آپارتمان مبله در شیراز

کرایه آپارتمان مبله در شیراز- سوئیت مبله در شیراز
رزرو آپارتمان مبله در شیراز - اجاره منزل مبله در شیراز
اجاره آپارتمان مبله در شیراز - اجاره سوییت مبله در شیراز

رزرو آپارتمان مبله در شیراز اجاره سوئیت مبله در شیراز و رزرو آپارتمان مبله در شیرازو اجاره سوئیت مبله در شیراز از تیم با تجربه شیراز تریپ بخواهید

اجاره آپارتمان مبله در شیراز اجاره منزل مبله در شیراز و رزرو آپارتمان مبله در شیراز و رزرو سوئیت مبله در شیراز و اجاره منزل مبله در شیراز در تمام فصول سال و بصورت شبانه روزی . شیراز تریپ با برخورداری از کادری قوی و با تجربه چندین ساله در امور گردشگری شهر شیراز و با ارائه خدمات اجاره آپارتمان مبله در شیراز ، اجاره سوئیت مبله در شیراز، رزرو منزل مبله در کیش و رزرو آپارتمان مبله در شیراز می پردازد. در پایین برخی از خدمات سینارنت پرداخته شده است.

اجاره منزل مبله در شیراز

اجاره آپارتمان مبله در شیراز از جمله خدمات شیراز تریپ در شهر شیراز است. برای اجاره منزل مبله در شیراز ، شما ابتدا منزل مورد نظر خود را بر اساس تصاویر موجود در سایت انتخاب نمایید سپس جهت اجاره منزل مبله در شیراز کافی است با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

اجاره آپارتمان مبله در شیراز

اجاره آپارتمان مبله در شیراز یکی از مهمترین خدمات سینارنت است. برای اجاره آپارتمان مبله در شیراز کافی است شما ابتدا آپارتمان مورد نظر خود را بر اساس تصاویر موجود در سایت انتخاب نمایید سپس جهت اجاره آپارتمان مبله در شیراز کافی است با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

رزرو منزل مبله در شیراز

رزور منزل مبله در شیراز از مهمترین shiraztrip به حساب میاید. برای اجاره منزل مبله در شیراز کافی است شما ابتدا منزل مبله مورد نظر خود را بر اساس تصاویر موجود در سایت، قسمت منزل مبله در شیراز انتخاب نمایید سپس جهت اجاره آپارتمان مبله در شیراز کافی است با شماره های موجود در سایت و یا از طریق فرم موجود در تماس با ما برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

اجاره سوئیت مبله در شیراز

یکی دیگر از خدمات ما در گروه شیراز تریپ اجاره سوئیت مبله در شیراز است. گردشگران و مسافران عزیز جهت اجاره سوئیت مبله در شیراز کافی است از طریق سایت ما و قسمت اجاره سوئیت مبله در شیراز، سوئیت مورد نظر خود را ابتدا انتخاب نمایند و سپس با شماره های موجود در سایت و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را جهت اجاره سوئیت مبله برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

سوئیت مبله در شیراز

یکی دیگر از خدمات shiraztrip اجاره سوئیت مبله در شیراز است. مسافران شهر توریستی شیراز جهت اجاره سوئیت مبله در شیراز کافی است از طریق قسمت اجاره سوئیت مبله در شیراز، سوئیت مورد نظر خود را ابتدا انتخاب نمایند و سپس با شماره های موجود در سایت درخواست خود را جهت اجاره سوئیت مبله برای ما ارسال نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

منزل مبله در شیراز

منزل مبله در شیراز از دیگر خدمات شیراز تریپ در شیراز است. جهت اجاره سوئیت مبله در شیراز کافی است ابتدا سوئیت مورد نظر خود را درون وب سایت انتخاب نمایید سپس با شماره های درون وب سایت یا از طریق فرم زیر اقدام فرمایید تا بتوانید قبل از سفر بهترین انتخاب جهت رزرو منزل مبله در شیراز را نصیب خود نمایید.

محله های خوب شیراز


بازدید : 39120 نفر

بررسی محله های خوب شیراز

گرمای وجود مردم شیراز و لطف و صفا و محبت آنها باعث شده تا‌ در این شهر قلب‌ها بیشتر به هم پیوند یابند؛ پیوندی عمیق از گذشته تا امروز. شیراز در گذشته یازده محله مسکونی در حصاری با هشت دروازه داشته و همه‌ی مردم از این هشت دروازه برای ورود و خروج به آن استفاده می‌کرده‌اند.
در این بخش سعی می‌کنیم تا تمام محله های شیراز را معرفی کرده و مشخص کنیم که کدام محله‌ها برای زندگی مناسب هستند. پس با دقت در اطلاعات ارائه شده در این قسمت خواهید توانست به مطالب مفیدی دست یابید. می‌توانید از نقشه محله های شیراز هم برای آشنایی و درک بهتر استفاده کنید.

 1. محله آستانه (شیراز)
  یکی از محله های بسیار قدیمی شیراز، آستانه است. این محله که از محله های خوب شیراز برای زندگی است، در مرکز شیراز قرار دارد و آرامگاه سید علاءالدین حسین فرزند موسی کاظم در آنجاست. این آرامگاه بعد از شاهچراغ مهم‌ترین زیارتگاه موجود در شیراز است.
 2. محله ابیوردی
  یکی از دیگر از محله های خوب شیراز، ابیوردی نام دارد که محله‌ای قدیمی است. نام ابیوردی از ابیورد خراسان یا باورد گرفته شده که پس از استیلای اعراب به ابیورد معروف شده است.
 3. محله بالا کفت
  بالا کفت یا بالا کفد، اسم یکی از محله های شیراز قدیم است که در جنوب این شهر قرار دارد. به زبان مردم قدیم شیراز کفد یا کفت به قسمت‌های باغستانی و باغات بزرگ گفته می‌شود و علت نام‌گذاری این منطقه نیز وجود باغ‌های بزرگی مانند باغ سالاری، باغ خاتون، باغ کلانتری، باغ آستانه و … در این محله است.
 4. محله بقعه شاه داعی‌الله
  محله شاه داعی الی االله نیز یکی از محله های خوب شیراز برای زندگی است. شاه داعی از عرفا و حکمای معروف شیراز بوده و علاوه بر اینکه شعر می‌گفته چیزی حدود ۳۵ جلد کتاب مختلف هم تألیف کرده ‌است. آرامگاه وی در ضلع جنوب شرقی گورستان معروف دارالسلام قرار دارد.
 5. محله دروازه اصفهان (شیراز)
  دروازه اصفهان یکی از محله های خوب و قدیمی شهر شیراز است. این محله خود مجموعه‌ای از محله های درب شاهزاده، چپرخانه، محله ده‌بزرگی‌ها، بازارچه فیل و… است. قبلا در این محله اعیان و اشراف شیرازی زندگی می‌کردند و شغل بیشتر آن‌ها چوب‌فروشی بوده است. این محله که یکی از محله های خوب شیراز برای زندگی است، از ضلع غرب به محله موردستان و از ضلع شرق به خیابان شهناز متصل است.
 6. بهترین محله شیراز برای اجاره آپارتمان
 7. محله سنگ سیاه (شیراز)
  سنگ سیاه نام یک محله‌ای بسیار قدیمی است که علت این نام‌گذاری وجود سنگ سیاه چهار گوشی است که در محوطه آرامگاه سیبویه قرار دارد. گفته شده که در گذشته مردم شیراز برای شفا یافتن به این سنگ مراجعه می‌کرده‌اند. این محله کوچه‌هایی تنگ و باریک دارد.
 8. محله گود عربان
  گود عربان از دیگر محله‌ای قدیمی شیراز است که در مرکز این شهر قرار دارد. این محله در دوره قاجاریه و پیش از آن دارالحکومه شیراز قدیم بوده است. بسیاری از مساجد قدیمی، از جمله مسجد نصیرالملک، مدارس علمیه نظیر مدرسه خان، کاخ قوام الملک و حرمسرای زینت الملک در این محله قرار دارند. آرامگاه شیخ روزبهان، حسینیه قوام، نارنجستان قوام، مدرسه خان، امامزاده زنجیری و … نیز در این محله قرار دارند. این محله از دیگر محله های خوب شیراز برای زندگی است.
 9. محله ارمنی‌ها
  یکی از محله های شیراز قدیم، محله ارمنی‌ها نام دارد. این محله در نزدیکی محله درب مسجد قرار دارد و کلیه عیسویان شیراز در این محل زندگی می‌کرده‌اند. به دستور شاه عباس دوم ارامنه از ارمنستان به ایران آورده شده بودند و در اصفهان و شیراز زندگی می‌کردند. مکتب خانه، کلیسا، قراول خانه، بازار و بازارچه مخصوص عیسویان و ارمنی‌ها نیز در این محله قرار دارد.
 10. محله اسحاق بیگ
  محله اسحاق بیگ نیز از دیگر محله‌های شیراز قدیم است و در مرکز این شهر هم قرار گرفته است. شیخ جمال الدین ابواسحق اینجو پسر محمود شاه که مردم شیراز او را امیر اسحق بیگ یا اسحق بیگ می‌گفتند توانست بر مدعیان حکومت فایق آید و حکومت فارس را به دست بگیرد. به پاس دادگری وی نسبت به‌آبادی شیراز، نام او را بر این محله گذاشته شده است.
 11. محله بازار مرغ
  از قدیمی‌ترین محله‌ی شیراز قدیم، محله بازار مرغ است. این محله در محل فعلی شاهچراغ قرار دارد و در اصل دو محله بوده یکی محله شاهچراغ (ع) و دیگری محله بازار مرغ. بازار مرغ فروشان بازاری در حدود یک کیلومتر است که سقف آن پوشیده و کف آن گود و نور آن بسیار کم و تاریک است.
 12. محله پودنک
  پُودُنَک نام محله‌ای قدیمی در شرق شیراز است. این محله در گذشته یکی از روستاهای اطراف شیراز بوده و وقتی شیراز بزرگتر شده است درون شهر شیراز قرار گرفته ‌است. پودنک شامل بخشی از منطقه هفت شیراز است و با محله‌های دشت چنار، شریف‌آباد، حسین‌آباد همسایه است.
 13. محله درب شیخ
  محله درب شیخ یا محله باغ که یکی از محله های خوب شیراز برای زندگی است، بخشی از محله بالا کفت شیراز است. آرامگاه روزبهان بقلی فسایی در این محله قرار دارد. این محله در مجاورت آرامگاه سید علاءالدین حسین، نارنجستان قوام و خانه زینت الملوک واقع شده است.
 14. محله درب مسجد
  محله درب مسجد که امروزه به نام درب مسجد مشیر معروف است، یکی از محله‌های شیراز قدیم است. مسجد مشیر شیراز با زیبایی و قدرت تاریخی و کاشی کاری‌های زیبایی که دارد بسیار مورد توجه جهان‌گردان داخلی و خارجی است.

بهترین محله شیراز برای خرید خانه

 

محله سر باغ
یکی دیگر از محله‌های شیراز قدیم، محله سر باغ است. این محله در گذشته بسیار پررونق بوده‌ و در مجاورت باغی بزرگ قرار داشته‌است. در کنار این باغ، خانه‌هایی ساخته شده و در ادامه محله سرباغ به وجود آمده است.

 1. محله سردزک
  محله سردزک که در جنوب شیراز قرار دارد، یکی از محله‌های شیراز قدیم است. دو محله سردزک و محله دشتک با هم ادغام شده و محله جدید ایجاد شده سردزک نامیده شده است.
 2. محله سنگ سیاه
  محله سنگ سیاه نیز که یکی از محله های خوب شیراز برای زندگی است و از ادغام دو محله دیگر ایجاد شده است. این محله نام یکی از محله‌های شیراز قدیم است که با محله درب کازرون که خود محله‌ای جداگانه بوده ادغام شده و در نهایت محله جدید ایجاد شده، محله‌ سنگ سیاه گفته شده است.
 3. محله کلیمی‌ها (شیراز)
  محله کلیمی‌ها که محله جودها نیز گفته شده است، نام یکی از محله‌های شیراز قدیم است که تقریبا دست نخورده باقی مانده‌است. در این محل حمام، مکتب خانه، بازار، بازارچه، قراول خانه و مسجد مخصوص کلیمی‌ها وجود داشته ‌است.
 4. محله‌ درب شاهزاده
  از جمله محله‌های شمالی شیراز که برای زندگی نیز بسیار مناسب است، محله درب شاهزاده است. دو محله‌ مستقل به نام‌های محله‌ شیادان و محله‌ موردستان وجود داشته است که خان زند دستور ادغام این دو را داده و محل جدید را محله‌ درب شاهزاده نامگذاری کرده است. گفته شده که علت این نام‌گذاری وجود قبر شاهزاده منصور در این محل بوده است.
 5. محله قصردشت یا قصدالدشت
  محله قصردشت یا قصرالدشت یکی از محله‌های قدیمی و خوب شیراز برای زندگی است. این محله در شمال غربی شیراز قرار گرفته و در قدیم به مسجد بردی هم مشهور بوده است. دلیل این نام‌گذاری در گذشته این بوده است که یک مسجد سنگی در این محله وجود داشته است. گفته شده که کتیبه‌های سنگی مسجد بردی هم اکنون در مسجد رئیس احمدی قصرالدشت وجود دارند. در گذشته این محله شربت خانه شیراز هم گفته شده و علت آن هم وجود باغ‌های میوه فراوان در این محله بوده است.
 6. محله میدان شاه شیراز
  محله میدان شاه شیراز، یکی دیگر از محله‌های قدیمی شیراز است که در شمال این شهر زیبا قرار دارد و از دوره صفویه تا قاجاریه، مجموعه‌های حکومتی در آن ساخته شده‌اند. علت نام‌گذاری این میدان مجاورت آن با محله باغ شاه بوده است.

محله های شیراز برای رهن و اجاره خانه

خیابان‌های معروف شیراز موضوع مورد نظر برای بررسی در این بخش است. این شهر زیبایی‌ها و جاذبه‌های بسیاری دارد که باعث می‌شود افراد مختلف از نقاط دور و نزدیک به دیدن آن بیایند. شهر زیبای شیراز دارای خیابان‌های معروف زیادی است که قدم زدن در آنها حسی لذت بخش دارد. در این قسمت معروف‌ترین آنها بررسی می‌شوند.

 1. خیابان ارم شیراز
  یکی از خیابانهای معروف شیراز، خیابان یا بلوار ارم است. این خیابان بسیار زیباست و معماری جذابی دارد. این خیابان از میدان ارم و بلوار دانشجو شروع می‌شود و تا خیابان آزادی شیراز ادامه دارد. از جمله مراکز مهم و دیدنی این خیابان می‌توان به باغ ارم، صدا و سیمای شیراز، پارک آزادی، رستوران شاطر عباس و تعداد زیادی رستوران‌ها و کافه‌های مختلف اشاره کرد. دانشگاه شیراز هم در فاصله کمی از این میدان قرار گرفته است.
 2. بلوار کریم خان زند شیراز
  یکی خیابان‌های معروف و طولانی شیراز، کریم خان زند است. این خیابان از میدان نمازی شروع، از میدان امام حسین عبور کرده و به میدان شهدای شیراز می‌رسد و تا انتهای بلوار زندیه نیز ادامه دارد. این بلوار یکی از خیابان‌های معروف شیراز است.
 3. خیابان عفیف آباد شیراز
  خیابان عفیف آباد از این جهت که در آن تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ وجود دارد، یکی از خیابان‌های معروف شیراز است. این خیابان از تقاطع خیابان قصرالدشت شروع و تا بلوار ستارخان ادامه دارد.
 4. خیابان چمران شیراز
  خیابان چمران که یکی از خیابان‌های معروف شیراز است، خیابانی است بسیار طولانی که در آن تعداد زیادی کافی شاپ و رستوران قرار دارد. این خیابان جای مناسبی برای قدم زدن و تفریح در هر سنی است.
 5. خیابان داریوش شیراز
  خیابون داریوش نیز که یکی از خیابن‌های فرعی خیابان زند است، در شیراز بسیار معروف است. این خیابان مرکز لوازم صوتی و تصویری است و می‌توان هر وسیله‌ی الکتریکی را که مورد نیاز باشد از آنجا پیدا کرد.
 6. محله های خوب شیراز برای زندگی